Bir önceki yazımda ( Programlama Öğrenmek İçin Ücretsiz E-Kitap ) torrent sitelerinden istediğimiz kaynakları kolaylıkla bulabileceğimizden bahsetmiştim. Bu gün farkettim ki, okul kampüslerinde torrent indirmek genellikle yasak. Torrent indirme yasağını delmek için yapmanız gerekenleri bu yazıda bulacaksınız.

 

Eğer okul yurtlarında kalıyorsanız, büyük ihtimalle torrenti indiremiyorsunuz. Torrent sitelerinin engellenmesinin haricinde, indirdiğiniz/edindiğiniz .torrent uzantılı dosyaların da torrent downloaderlar tarafından inmediğini görmüşsünüzdür.

image

Bu durumda sunucunuzun size yapmış olabileceği, aklıma gelen, 2 şey olabilir.

1-> Portları engellemiş olabilirler. ( yok artık demeyin, basit düşünülmüş olabilir )
2-> p2p bağlantıları kesmek için program kurmuş olabilirler.

1. durum için port değiştirmeniz çözüm gibi gözükse de, router ayarlarından port yönlendirme yapamayacağınız için bu seçeneği eliyoruz (diyorsan ki ben yaparım, yorumunu okumak isterim). Kullanacağımız yöntem ‘ online torrent downloader ‘ lar. Bu siteler, sizin yerinize torrenti kendi bünyelerine download edip, size standart bir dosya olarak sunuyorlar. Böylece p2p bağlantısı olarak görülmüyor, internetten standart bir dosya indiriyormuşsunuz gibi ağda gözüküyor.

Bir önceki yazımdaki örnekle ilişkili olması açısından, şu linkteki torrenti indireceğimizi varsayıyoruz.
1- Sayfayı açalım, ‘Download Torrent’ bütonuna tıklayıp .torrent uzantılı dosyamızı indirelim.

2- filestream.me sayfasına girip, sağ taraftaki sign-up bütonuyla üyeliğimizi alalım. ( kullandığınız mail adresini verin, doğrulama kodu gönderiyor.)

3- Üyeliğimizi doğruladıktan sonra siteye girip log-in oluyoruz. Karşımıza gelen sayfadaki alana 1. adımda indirdiğimiz .torrent dosyamızı yapıştırıyoruz. Ardından ‘ Download ‘ bütonuna tıklıyoruz.

Torrent İndirme Yasağını Delmek4- Torrentimiz çok kısa bir süre içerisinde site bünyesine indiriliyor. Biz de buradan en sağdan 4. bütona tıklayarak zip dosyası halinde bilgisayarımıza indiriyoruz. Bu sayede torrent indirme yasağını delmek işini gerçekleştirmiş olduk. Siz sağ torrentler selamet!

Torrent İndirme Yasağını Delmek 2

Bilmeniz gereken küçük şeyler:

1-> Sitenin sizin için ayırdığı kota 4GB.
2-> Bir torrentin tutulma süresi 3 Gün.
3-> Aynı anda 2 torrent indirimine kadar müsade var.
4-> Download/Upload hızlarında sınırlama yok.
5-> Homeland izlemiyorum.

Birden fazla hesap açmanızı engelleyen birşey yok tabi, sınırsız olarak düşünebilirsiniz :)

Açıklayamadığım bir nokta varsa mesaj atmaktan çekinmeyin, okuduğunuz için teşekkürler. Süper insansınız!

Ana Sayfa