Diyelim hayranı olduğunuz bir ünlüyle telefonda konuşma şansını yakaladınız. Ya da unutmamanız gereken notları karşınızdaki size aceleyle söylüyor. Bu ve benzer durumlar için artık endişelenmenize gerek yok. Bir telefon konuşmasını kaydetmek için birçok neden olabilir. İşte bu konuşmaları kaydetmek için iyi bir uygulama: Arama Kaydedici.

Uyarı: Başlamadan önce hatırlatmak isterim ki, bu uygulamayı kullanırken ülkenizdeki yasalar ve kişilerin özel hayatlarına özen gösterin.

Benzer şekilde kullanabileceğiniz birçok uygulama mevcut olsa da bunların arasında kullanımı en kolayı ve faydalı Arama Kaydedici.

– Uygulamayı yükleyip başlattığınızda doğrudan ayarlar bölümüne girin.

 

– Burada Aramaları kaydet (Record Calls) seçeneğini işaretleyerek konuşmaları kaydedebilmeyi açın.

– Ardından medya ayarları üzerinden dosya tipini WAV yapın.

– Audio source seçeneğinde de mic kutusunu işaretleyin.

– Uygulamayı kapatın.

– Herhangi bir arkadaşınızı arayın. Karşı taraf cevap verdiğinde ekranda kırmızı bir kayıt işareti belirecek. Yukarıdaki görev çubuğunu indirirseniz de konuşmanızın kaydedildiğini görebilirsiniz.

Görüşmeyi bitirdiğiniz zaman az önce yaptığınız kayıtla ilgili bilgilendirileceksiniz. Bu bilgilendirmeye tıklayın ve kaydı paylaşabileceğiniz, dinleyebileceğiniz ya da silebileceğiniz ekranı açın. Kaydın uzunluğu ve ne kadar yer tuttuğu gibi bilgileri de görebileceksiniz.

Eğer kaydettiğiniz sesleri duymakta güçlük çekerseniz Audio Source altındaki diğer seçenekleri de deneyin ve hangisinin cihazınızda en iyi sonucu verdiğine siz karar verin.Ayrıca seçenekler üzerinden kayıtlarınızı bulut depolama hesabınıza yükleme ya da SD kart üzerine alma, uygulamanın dilini değiştirme gibi özellikleri bulabilirsiniz.

Eğer Google Voice kullanıyorsanız arama sırasında 4’e basarak kayıtları Gmail hesabınıza atabilirsiniz. Sadece yaptığınız çağrıları değil aynı zamanda gelen çağrıları da kaydedebilirsiniz. Bu uygulama dışında Record My Call ve InCall Recorder gibi benzer uygulamalara da göz atabilirsiniz.

 

UYGULAMA GOOGLE PLAY = CALL RECORDER