İnternetin Hızlı Ama DNS’n Yavaş Öyleki Sana İnternetin Yavaş

Gibi Geliyor 🙂 Hadi Test Edelim 🙂


IP adreslerini alan adına dönüştüren şey : DNS yani açılımı “Domain Name Server” Anlamına gelmektedir. DNS Sunucuları internet bağlantınızda önemli role sahiptir. Kullandığınız DNS sunucusu değiştirmek, bazen web sitelerini açma performansınızı artırabilir hatta yavaşlatabililirde. Oysaki 2 saniyede bağlandığın bir siteye DNS Sayesinde Çok daha kısa bir sürede bağlanabilir aksine daha uzun süredede bağlanabilirsiniz. Dahası bazı durumlarda DNS değişikliği sayesinde normalde engelli siteleri aşmanız da mümkün olabilir. Örneğin bi ara www.youtube.com ve www.twitter.com kapanmıştı. DNS değiştirilip girildiği için Google DNS engellenmişti hatırlarsınız. Neden ? çünki Engeli aşıyordu.

 

İnternet sağlayıcınızın size atadığı DNS sunucusu her zaman en hızlısı, tepki süresi en iyi olan sunucu olmayabilir. DNSBench adındaki ücretsiz araç ise farklı sunucuları test ederek sizin için en hızlı DNS sunucusunu bulmanıza yardımcı oluyor. OpenDNS Kullanıyordumki internetimin hızlı olduğunu düşünüyordum taki bu programla tanışana kadar 🙂

 

En hızlı DNS sunucusunu bulduktan sonra modem arayüzünden veya Windows’un ağ ayarları altından DNS sunucularını değiştirmeniz gerekiyor. Bunun ardından daha hızlı internetinizin keyfini çıkarabilirsiniz.

 

Gelelim Kullanımına 🙂 Ve indirilmesine 🙂

İNDİR:  ORJİNAL SİTESİNDEN

Ziyaret Ederseniz Orjinal SAYFASI

Kullanımı:

dnsbenchmark

1-> İlk Önce Programı Açtığınızda Nameservers Kısmına Tıklıyoruz.

2-> Sort Fastest First’i işaretliyoruzki bize en hızlı DNSyi En Üste Versin

3-> Run Benchmark Diyerek Test’e Başlıyoruz.

Yaklaşık 1-1bucuk dakikada En hızlı DNS’yi Sizlere Veriyor.

 

www.old.furkansandal.com

Hiç Bi Kısmı Alıntı Değildir Google 😀 Adsense onayla artık 😀